دوز روزانه معماریمعرفی بنامعماری

دوز روزانه معماری ۹۵: سنگر برش خورده

با دو شماره تاخیر، به شماره نود و پنجم دوز روزانه معماری خوش آمدید.

به نظرم رسید این پروژه شاید به توضیح بیشتری احتیاج داشته باشد. سایتی که می‌بینید بخشی از خط مرز آبی جدید (NDW مخفف New Dutch Waterline) هلند است. این‌جا خط دفاعی است که از ۱۸۱۵ تا ۱۹۴۰ برای دفاع از مرزهای هلند مورد استفاده قرار می‌گرفته است. حالا در اقدامی نمادین یکی از ۷۰۰ سنگر بتنی این خط دفاعی از وسط بریده شده و فضای داخلی آن به معرض نمایش گذاشته شده است.


نام پروژه: سنگر شماره ۵۹۹

طراحی: RAAAF به همراه Atelier de Lyon

محل اجرا: بزرگراه A2، هلند (2010)

عکاس: Maurice Tjon a Tham

منبع (+)گالری این تصاویر را اینجا ببینید


۱- دوز روزانه معماری نام مجموعه پست‌هایی است در روزهای زوج هر هفته منتشر خواهد شد و در آن‌ها معماری معاصر دنیا را به شکلی ساده و تصویری معرفی می‌کنم.

۲- این آثار معماری تنها با تعدادی عکس بدون هیچ‌گونه تحلیل یا ارزیابی (عملکردی، زیبایی‌شناسی و …) معرفی می‌شوند، اما اگر نظر یا تحلیلی دارید آن را در بخش کامنت‌ها با سایر خوانندگان هم در میان بگذارید.

۳- اگر بنایی را طراحی کرده یا از اثری عکاسی کرده‌اید که فکر می‌کنید ارزش معرفی را دارد، آن را برای من هم ارسال کنید تا در این مجموعه گنجانده شود. آدرس من: sharifpour [at] archiware.ir

۴- اگر به جمع مشترکین معمار افزار بپیوندید، می‌توانید آخرین مطالب سایت را در ایمیل‌تان دریافت کنید. همچنین می‌توانید فید معمار افزار را در فیدخوان‌تان دنبال کنید. هر دوی این گزینه‌ها رایگان هستند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *