دوز روزانه معماریمعرفی بنامعماری

دوز روزانه معماری شماره ۱۰۲: برج تیرانا

به شماره یکصد و دوم دوز روزانه معماری خوش آمدید.

این ساختمان که هنوز عملیات اجرایی آن تمام نشده، قرار است با ۸۵ متر ارتفاع بلندترین ساختمان آلبانی باشد. ساختمان در کل ۲۴ طبقه روی زمین و ۴ طبقه زیرزمین دارد که طبقات زیرین کلا به پارکینگ اختصاص داده شده‌اند.

فرم بنا روی زمین بیضوی شکل است اما به تدریج تا آخرین طبقه به یک مستطیل تبدیل می‌شود. شرکت طراح بلژیکی ادعا کرده است که به این ترتیب ساختمان نورگیری بهتری خواهد داشت.


نام پروژه: برج تیرانا (TID Tower)

طراحی: 51n4e

محل اجرا: تیرانا، آلبانی (2016)

عکاس: Marcin Mularczyk

منبع (+)
گالری این تصاویر را این‌جا ببینید


۱- دوز روزانه معماری نام مجموعه پست‌هایی است در روزهای زوج هر هفته منتشر خواهد شد و در آن‌ها معماری معاصر دنیا را به شکلی ساده و تصویری معرفی می‌کنم.

۲- این آثار معماری تنها با تعدادی عکس بدون هیچ‌گونه تحلیل یا ارزیابی (عملکردی، زیبایی‌شناسی و …) معرفی می‌شوند، اما اگر نظر یا تحلیلی دارید آن را در بخش کامنت‌ها با سایر خوانندگان هم در میان بگذارید.

۳- اگر بنایی را طراحی کرده یا از اثری عکاسی کرده‌اید که فکر می‌کنید ارزش معرفی را دارد، آن را برای من هم ارسال کنید تا در این مجموعه گنجانده شود. آدرس من: sharifpour [at] archiware.ir

۴- اگر به جمع مشترکین معمار افزار بپیوندید، می‌توانید آخرین مطالب سایت را در ایمیل‌تان دریافت کنید. همچنین می‌توانید فید معمار افزار را در فیدخوان‌تان دنبال کنید. هر دوی این گزینه‌ها رایگان هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *