دوز روزانه معماریمعرفی بنامعماری

دوز روزانه معماری شماره ۱۰۶: چوب و بتن

به شماره یکصد و ششم دوز روزانه معماری خوش آمدید.

اگر بتن را مصالحی خشک و بی‌روح می‌دانید، اگر فکر می‌کنید در طراحی ساختمان‌ها باید از تعداد زیادی مصالح متنوع استفاده کرد، و البته اگر به دنبال ترکیب زیبایی از بتن و چوب می‌گردید، این شماره دوز روزانه به شما کمک خواهد کرد چرا که در این شماره کلیسای صلیب مقدس را خواهیم دید که توسط معمار سوییسی «والتر فوردرر» طراحی شده است و ترکیب زیبایی از چوب و بتن را به نمایش می‌گذارد.

البته چون لینک معرفی این معمار به زبان آلمانی است، توضیح کوتاهی درباره او آورده‌ام.

والتر فوردرر متولد ۲۱ مارس ۱۹۲۸ است و در ۲۹ ژوئن ۲۰۰۶ درگذشته است. او ساختمان‌ساز، معمار، معلم دبیرستان و البته یک سیاستمدار بود. غالب شهرت او بیش از هر چیز به واسطه ساخت کلیساها و مدارس است و البته کلیسای صلیب مقدس Chur از بهترین نمونه کارهای او محسوب می‌شود.


نام پروژه: کلیسای صلیب مقدس (Heilig Kreuz Kirche)
طراحی: والتر فوردرر (Walter Förderer)
محل اجرا: Chur، سوییس (1969)
عکاس: Trevor Patt
منبع (+)


 گالری این تصاویر را این‌جا ببینید


۱- دوز روزانه معماری نام مجموعه پست‌هایی است در روزهای زوج هر هفته منتشر خواهد شد و در آن‌ها معماری معاصر دنیا را به شکلی ساده و تصویری معرفی می‌کنم.

۲- این آثار معماری تنها با تعدادی عکس بدون هیچ‌گونه تحلیل یا ارزیابی (عملکردی، زیبایی‌شناسی و …) معرفی می‌شوند، اما اگر نظر یا تحلیلی دارید آن را در بخش کامنت‌ها با سایر خوانندگان هم در میان بگذارید.

۳- اگر بنایی را طراحی کرده یا از اثری عکاسی کرده‌اید که فکر می‌کنید ارزش معرفی را دارد، آن را برای من هم ارسال کنید تا در این مجموعه گنجانده شود. آدرس من: sharifpour [at] archiware.ir

۴- اگر به جمع مشترکین معمار افزار بپیوندید، می‌توانید آخرین مطالب سایت را در ایمیل‌تان دریافت کنید. همچنین می‌توانید فید معمار افزار را در فیدخوان‌تان دنبال کنید. هر دوی این گزینه‌ها رایگان هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *