آموزشمقالاتنرم‌افزار

خصوصی یا عمومی؟ مساله این است!

آموزش به معنای عام، یه مساله پیچیده است و حتی به یک رشته علمی خاص تبدیل شده. اما توی همین رشته خاص هم به بعضی سوال‌ها می‌شه جواب‌های ساده‌ای داد تا حداقل کارهامون راه بیفتن. یکی از این سوال‌ها هم اینه که بالاخره کلاس خصوصی بهتره یا کلاس عمومی؟ جوابی که من به این سوال می‌دم، فقط به حوزه تخصصی خودم یعنی آموزش نرم‌افزارهای معماری مربوط می‌شه و در سایر زمینه‌ها باید جواب رو از متخصص همون رشته یا موضوع گرفت.

اما جواب: انتخاب کلاس به شرایط شما بستگی داره. هر کدوم از این دو حالت مزایا و معایبی دارن و هر کدوم به درد گروه خاصی می‌خورند.

کلاس عمومی

کلاس‌های عمومی: بصورت کلی اگر می‌خواین نرم‌افزاری (مثلا AutoCAD یا ArchiCAD) رو از پایه یاد بگیرید و وقت کافی هم دارید، حتما از کلاس‌های عمومی استفاده کنید. اگر سواد شما درباره نرم‌‌افزاری صفر یا نزدیک به صفر باشه، و همونطور که گفتم وقت کافی داشته باشید، بهتره از کلاس‌های عمومی استفاده کنید. دلیل اول اینه که به دلیل طولانی بودن دوره‌ها، امکان تمرین براتون فراهم می‌شه و مطالب رو هم به تدریج یاد می‌گیرید و حفظ کردن اون‌ها راحت‌تر می‌شه. حتی توی این کلاس‌ها به دلیل زمان زیاد کلاس، ممکنه مطالب چندین بار تکرار بشن. تازه از سوال‌هایی که هم‌کلاسی‌هاتون می‌پرسن هم کلی چیز یاد می‌گیرید. همیشه یادتون باشه که پایه اولیه یادگیری خیلی مهمه و اگر به صورت آکادمیک و اساسی چیزی رو یاد بگیرید، ماهر شدن و حرفه‌ای شدن براتون خیلی راحت‌تر خواهد شد.

کلاس خصوصیکلاس‌های خصوصی: اگر وقت کافی ندارین، یا نرم‌افزاری رو نصفه و نیمه بلد هستین، و یا از اون مهم‌تر احتیاج به یادگیری موضوعی خاص و جزیی پیدا کنید، معمولا کلاس‌های عمومی دیگه جوابگوی شما نیستن. وقتی چیزی رو نصفه و نیمه بلد باشید (مثلا بصورت پراکنده از دوستان‌تون یاد گرفته باشید)، جلسه‌های اول کلاس‌های عمومی به دردتون نمی‌خوره و هزینه بی‌خودی متحمل می‌شید. اگر هم موضوع خیلی جزیی و ریز باشه (مثلا برنامه‌نویسی Lisp یا مثلا Translatorهای فایل در ArchiCAD)، معمولا براش کلاس عمومی پیدا نمی‌کنید! اگر مشکل کمبود وقت داشته باشید هم که دیگه تکلیف مشخصه. در این شرایط شما مجبور هستید به کلاس‌های خصوصی رو بیارید. کلاس‌های خصوصی در این موارد و بخصوص برای یادگیری مهارت‌های خاص، بهترین و گاهی تنها گزینه است.

One thought on “خصوصی یا عمومی؟ مساله این است!

  • محمد

    سلام استاد بنده دانشجوی کارشناسی معماری هستم تا حالا کارهامو به صورت دستی انجام میدادم ولی از حالا به بعد مجبور هستم کارهامو با نرم افزار انجام بدم . با اتوکد ی اشنایی مختصری دارم یعین فقط دستورات ویرایشی وترسیمی وبلدم . میخوام ی نرم افزار رو یاد بگیرم که تو نهایی کردن کارهام خیلی سریع باشه ورد اینده هم به دردم بخوره الان بین رویت و ارشیکد مرددم خواهش میکنم کمکم کنید . چون این دو نرم افزار ویژگی های تقریبا مشابهی دارن میخواست بدونم کدوم کاملتره و نظر خوتون رو هم بدونم چون برام ملاکه . متشکرم .

    پاسخ دادن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *