دوز روزانه معماریمعرفی بنامعماری

دوز روزانه معماری شماره ۷۸: کشتی فضایی شکسته

این شماره باید روز چهارشنبه گذشته منتشر می‌شد، اما به واسطه گرفتاری‌های من به امروز موکول شد. به هر حال به هفتاد و هشتمین شماره دوز روزانه معماری خوش آمدید.

بنای این شماره، یعنی تالار فیلارمونیک پاریس، نقدهای فراوانی را به همراه داشته است. برخی آن را کوهی از تخته‌سنگ‌ها نامیده‌اند. بعضی آن را به یک کشتی فضایی تشبیه کرده‌اند که بر زمین سقوط کرده است و از همه جالب‌تر این‌که معمارش جشن افتتاحیه آن را تحریم کرده است!

در نهایت این بنا با ۲ سال تاخیر و بودجه‌ای ۳۹۰ میلیون یورویی (سه برابر بودجه پیش‌بینی شده) به اتمام رسیده است.


نام پروژه: تالار فیلارمونیک پاریس (Philharmonie de Paris)

طراحی: آتلیه Jean Nouvel

محل اجرا: Cité de la Musicque، پاریس، فرانسه (2015)

عکاس: Michelle Courteau

منبع (+)


گالری این تصاویر را این‌جا ببینید


۱- دوز روزانه معماری نام مجموعه پست‌هایی است در روزهای زوج هر هفته منتشر خواهد شد و در آن‌ها معماری معاصر دنیا را به شکلی ساده و تصویری معرفی می‌کنم.

۲- این آثار معماری تنها با تعدادی عکس بدون هیچ‌گونه تحلیل یا ارزیابی (عملکردی، زیبایی‌شناسی و …) معرفی می‌شوند، اما اگر نظر یا تحلیلی دارید آن را در بخش کامنت‌ها با سایر خوانندگان هم در میان بگذارید.

۳- اگر بنایی را طراحی کرده یا از اثری عکاسی کرده‌اید که فکر می‌کنید ارزش معرفی را دارد، آن را برای من هم ارسال کنید تا در این مجموعه گنجانده شود. آدرس من: sharifpour [at] archiware.ir

۴- اگر به جمع مشترکین معمار افزار بپیوندید، می‌توانید آخرین مطالب سایت را در ایمیل‌تان دریافت کنید. همچنین می‌توانید فید معمار افزار را در فیدخوان‌تان دنبال کنید. هر دوی این گزینه‌ها رایگان هستند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *