آموزشمقالاتنرم‌افزار

شوخی‌های آرشیکد شماره ۲

در قسمت قبلی این مجموعه یک بازی ساده دو نفره را در آرشیکد معرفی کردم. هرچند ممکن است آن بازی را نپسندیده باشید یا آن را ساده بدانید، اما Easter Egg و بازی اعتیاد‌آوری که در این شماره معرفی می‌کنم، به احتمال قوی وقت زیادی از شما تلف خواهد کرد!

این شوخی تنها در نسخه ۱۹ (و احتمالاً نسخه‌های بعدی) کار می‌کند.

بازی 2048 در آرشیکد

هیچ کدام از ما معمارها از نسخه‌های اصلاحی یا به اصطلاح Revisionها دل خوشی نداریم. پس چه بهتر که بتوانیم کمی با آن‌ها تفریح کنیم! برای پیدا کردن این بازی به سراغ ابزار Object بروید و با CTRL+T پنجره Settings را باز کنید. از نمودار درختی سمت چپ به سراغ قسمت 1.7 2D Elements 19 و از زیرمجموعه‌های آن به سراغ Graphic Symbols 19 بروید. حالا یکی از جداول Revision History (فرقی ندارد Simple یا Detailed) را انتخاب کنید. در حالت عادی این ابزار با 11 سطر در قسمت Style آماده استفاده است و منوی تنظیمات آن تنها ۵ گزینه دارد.

Revision-History-Table

حالا به سراغ فیلد Rows یا همان سطرها بروید و تعداد آن را به ۴ تغییر دهید. بلافاصله یک گزینه دیگر یعنی بازی ۲۰۴۸ به منوها اضافه می‌شود و معمولا شما فوری به صفحه این بازی می‌روید. با کلیدهایی که در قسمت تنظیمات ظاهر می‌شود می‌توانید بازی را شروع کنید. جالب اینجاست که این Object را به راحتی و به صورت عادی می‌توانید در نقشه استفاده کنید و البته نرم‌افزار امتیاز شما را هم نگه می‌دارد!

2048-Game-In-Archicad

مراقب اعتیادی که این بازی ایجاد می‌کند باشید و منتظر قسمت‌های بعدی این پست‌ها بمانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *