دوز روزانه معماریمعرفی بنامعماری

دوز روزانه معماری شماره ۸۵: اولین اثر ایرانی

این پست از دو جهت با بقیه دوزهای روزانه متفاوت است. نخست این‌که اولین پستی است که به یک اثر ایرانی اختصاص دارد و از آن مهم‌تر این‌که معمار این اثر را از نزدیک می‌شناسم. بختیار بهرامی از دوستان و همکلاسی‌های عزیز من در دوران دانشگاه بود و البته هنوز کم‌وبیش کارهایش را در کلاس‌های دکتر عمومی (آن زمان‌ها مهندس) به خاطر دارم. با شادی به یاد آوردن آن خاطرات خوش، به هشتاد و پنجمین شماره دوز روزانه معماری خوش آمدید.


نام پروژه: ساختمان اداری مالی مخابرات سنندج

طراحی: بختیار بهرامی

محل اجرا: سنندج، ایران (1389)

عکاس: سامان عباسی

منبع (+) پیشنهاد می‌کنم برای درک فرآیند طراحی و اید‌ه‌های فکری پشت این کار این لینک را حتما ببینید.

گالری این تصاویر را این‌جا ببینید


۱- دوز روزانه معماری نام مجموعه پست‌هایی است در روزهای زوج هر هفته منتشر خواهد شد و در آن‌ها معماری معاصر دنیا را به شکلی ساده و تصویری معرفی می‌کنم.

۲- این آثار معماری تنها با تعدادی عکس بدون هیچ‌گونه تحلیل یا ارزیابی (عملکردی، زیبایی‌شناسی و …) معرفی می‌شوند، اما اگر نظر یا تحلیلی دارید آن را در بخش کامنت‌ها با سایر خوانندگان هم در میان بگذارید.

۳- اگر بنایی را طراحی کرده یا از اثری عکاسی کرده‌اید که فکر می‌کنید ارزش معرفی را دارد، آن را برای من هم ارسال کنید تا در این مجموعه گنجانده شود. آدرس من: sharifpour [at] archiware.ir

۴- اگر به جمع مشترکین معمار افزار بپیوندید، می‌توانید آخرین مطالب سایت را در ایمیل‌تان دریافت کنید. همچنین می‌توانید فید معمار افزار را در فیدخوان‌تان دنبال کنید. هر دوی این گزینه‌ها رایگان هستند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *