دوز روزانه معماریمعرفی بنامعماری

دوز روزانه معماری شماره ۱۱۳: اقامتگاه آسمانی

با تاخیری نزدیک به دو ماه به شماره یکصد و سیزدهم دوز روزانه معماری خوش آمدید.

فکر می‌کنم غالب هم سن و سالان من موشه صفدی را با مجموعه Habitat 67 در کانادا به یاد می‌آورند و جوان‌ترها احتمالا با شنیدن نام او پیش‌تر از هر چیز به یاد موزه تاریخ هولوکاست در اورشلیم می‌افتند.

اما موشه سفدی این‌بار تصمیم گرفته است ایده Habitat را در جهت عمودی توسعه دهد. عکس‌های اقامتگاه آسمانی را در ادامه ببینید و البته به پیشرفت کشوری به اسم سنگاپور فکر کنید.


نام پروژه: اقامتگاه آسمانی (Sky Habitat)
طراحی: موشه سفدی (Safdie Architects)
محل اجرا: سنگاپور (2016)
عکاس: Trevor Patt
منبع (+)


گالری این تصاویر را این‌جا ببینید


۱- دوز روزانه معماری نام مجموعه پست‌هایی است در روزهای زوج هر هفته منتشر خواهد شد و در آن‌ها معماری معاصر دنیا را به شکلی ساده و تصویری معرفی می‌کنم.

۲- این آثار معماری تنها با تعدادی عکس بدون هیچ‌گونه تحلیل یا ارزیابی (عملکردی، زیبایی‌شناسی و …) معرفی می‌شوند، اما اگر نظر یا تحلیلی دارید آن را در بخش کامنت‌ها با سایر خوانندگان هم در میان بگذارید.

۳- اگر بنایی را طراحی کرده یا از اثری عکاسی کرده‌اید که فکر می‌کنید ارزش معرفی را دارد، آن را برای من هم ارسال کنید تا در این مجموعه گنجانده شود. آدرس من: sharifpour [at] archiware.ir

۴- اگر به جمع مشترکین معمار افزار بپیوندید، می‌توانید آخرین مطالب سایت را در ایمیل‌تان دریافت کنید. همچنین می‌توانید فید معمار افزار را در فیدخوان‌تان دنبال کنید. هر دوی این گزینه‌ها رایگان هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *