دوز روزانه معماریمعرفی بنامعماری

دوز روزانه معماری شماره ۱۱۱: خانه مار درختی

با تاخیری دو هفته‌ای به شماره یکصد و یازدهم دوز روزانه معماری خوش آمدید.

این خانه‌ها با یک هدف جالب طراحی شده‌اند: بازسازی فانتزی زندگی در خانه‌های درختی!

در نتیجه طراحان در جست‌وجوی طرحی بوده‌اند که بسیار با چهارچوب‌ها و استاندارهای مکعبی معمول حاکم بر پیش‌ساخته سازی و طراحی‌های ماجولار متفاوت باشد. در کنار کانسپت‌های اصلی طراحی، استفاده از انرژی خورشیدی برای گرمایش، سیستم روشنایی بسیار کم‌مصرف، چرخه استفاده مجدد از آب، عایق‌کاری‌های حرارتی و موارد مشابه هم به دقت در این پروژه رعایت شده‌اند.


نام پروژه: خانه مار درختی (Tree Snake House)
طراحی:Luis & Tiago Rebelo da Andrade از RA Studio
محل اجرا: Pedras Salgadas، پرتغال (2013)
عکاس: سایت RA Studio
منبع (+)گالری این تصاویر را این‌جا ببینید


۱- دوز روزانه معماری نام مجموعه پست‌هایی است در روزهای زوج هر هفته منتشر خواهد شد و در آن‌ها معماری معاصر دنیا را به شکلی ساده و تصویری معرفی می‌کنم.

۲- این آثار معماری تنها با تعدادی عکس بدون هیچ‌گونه تحلیل یا ارزیابی (عملکردی، زیبایی‌شناسی و …) معرفی می‌شوند، اما اگر نظر یا تحلیلی دارید آن را در بخش کامنت‌ها با سایر خوانندگان هم در میان بگذارید.

۳- اگر بنایی را طراحی کرده یا از اثری عکاسی کرده‌اید که فکر می‌کنید ارزش معرفی را دارد، آن را برای من هم ارسال کنید تا در این مجموعه گنجانده شود. آدرس من: sharifpour [at] archiware.ir

۴- اگر به جمع مشترکین معمار افزار بپیوندید، می‌توانید آخرین مطالب سایت را در ایمیل‌تان دریافت کنید. همچنین می‌توانید فید معمار افزار را در فیدخوان‌تان دنبال کنید. هر دوی این گزینه‌ها رایگان هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *