دوز روزانه معماریمعرفی بنامعماری

دوز روزانه معماری شماره ۱۰۹: مصالح بیولوژیک

به شماره یکصد و نهم دوز روزانه معماری خوش آمدید.

The Living یکی از شرکت‌های تابعه کمپانی معظم Autodesk است که در حوزه بیولوژی و تلفیق آن با مهندسی فعالیت می‌کند. آن‌چه در این شماره می‌بینید در واقع بهانه‌ای برای ارائه یک متریال جدید است. مصالحی که تولیدش به مصرف انرژی نیاز نداد، سبک است، به هر فرم دلخواهی قابل تولید است و البته پس از مصرف می‌توان بی هیچ نگرانی آن را در طبیعت رها کرد چرا که از ترکیبات ارگانیک ساخته شده و تجزیه‌پذیر است.

برای تهیه این مصالح جدید، The Living پوست و دانه و ساقه‌های باقیمانده از درو ذرت را می‌خرد و آسیاب می‌کند. آن را با فرمول خاصی از ریشه‌های (؟) قارچ مخلوط کرده و در قالب می‌ریزد. ترکیب در اثر فعل و انفعالات ارگانیک رشد کرده و شکل قالب را به خود می‌گیرد و سفت می‌شود. این مصالح را می‌شود پس از مصرف آسیاب کرد و دوباره به طبیعت بازگرداند.

شاید همان‌طور که می‌گویند:

اگر قرن بیستم قرن فیزیک بود، قرن بیست‌ویکم قرن بیولوژی خواهد بود.

دیدن ویدیوی سایر کارهای The Living در سایت‌شان خالی از لطف نخواهد بود.

 


 

نام پروژه: چیدمان هنری Hy-Fi
طراحی: The Living
محل اجرا: محله لانگ آیلند سیتی در نیویورک، آمریکا (2014)
عکاس: John Hill
منبع (+)

گالری این تصاویر را این‌جا ببینید


۱- دوز روزانه معماری نام مجموعه پست‌هایی است در روزهای زوج هر هفته منتشر خواهد شد و در آن‌ها معماری معاصر دنیا را به شکلی ساده و تصویری معرفی می‌کنم.

۲- این آثار معماری تنها با تعدادی عکس بدون هیچ‌گونه تحلیل یا ارزیابی (عملکردی، زیبایی‌شناسی و …) معرفی می‌شوند، اما اگر نظر یا تحلیلی دارید آن را در بخش کامنت‌ها با سایر خوانندگان هم در میان بگذارید.

۳- اگر بنایی را طراحی کرده یا از اثری عکاسی کرده‌اید که فکر می‌کنید ارزش معرفی را دارد، آن را برای من هم ارسال کنید تا در این مجموعه گنجانده شود. آدرس من: sharifpour [at] archiware.ir

۴- اگر به جمع مشترکین معمار افزار بپیوندید، می‌توانید آخرین مطالب سایت را در ایمیل‌تان دریافت کنید. همچنین می‌توانید فید معمار افزار را در فیدخوان‌تان دنبال کنید. هر دوی این گزینه‌ها رایگان هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *