دوز روزانه معماریمعرفی بنامعماری

دوز روزانه معماری شماره ۱۱۰: نمایشگاه باغ شهر

به یکصد و دهمین شماره دوز روزانه معماری خوش آمدید.

سه چیز در جزیره‌های استوایی جنوب شرقی آسیا فراوان است: طبیعت، خورشید و مردم!

 و البته از بیست ابرشهر دنیا با جمعیت بیش از ۱۰ میلیون نفر، هفت شهر در این ناحیه واقع شده است. رشد جمعیت، شهرنشینی سریع‌السیر و ملاحظات زیست‌محیطی در این نواحی به چالشی برای مقامات، برنامه‌ریزان و معماران تبدیل شده است. آن‌چه در این شماره می‌بینید نمایشگاهی است از ایده‌ها و تجربه‌های گروه سنگاپوری WOHA  برای ایجاد کلان‌شهری سبز که در نمایشگاهی در نیویورک به نمایش درآمده است.

راستی نمایشگاه‌های درست و حسابی هم از آن چیزهایی است که کمبودش در جامعه معماری ما به خوبی احساس می‌شود.


نام پروژه: نمایشگاه باغ‌شهر | ابرشهر (GARDEN CITY | MEGA CITY)
طراحی: WOHA
محل اجرا: موزه آسمانخراش‌های نیویورک، آمریکا (2016)
عکاس: John Hill
منبع (+)گالری این تصاویر را این‌جا ببینید


۱- دوز روزانه معماری نام مجموعه پست‌هایی است در روزهای زوج هر هفته منتشر خواهد شد و در آن‌ها معماری معاصر دنیا را به شکلی ساده و تصویری معرفی می‌کنم.

۲- این آثار معماری تنها با تعدادی عکس بدون هیچ‌گونه تحلیل یا ارزیابی (عملکردی، زیبایی‌شناسی و …) معرفی می‌شوند، اما اگر نظر یا تحلیلی دارید آن را در بخش کامنت‌ها با سایر خوانندگان هم در میان بگذارید.

۳- اگر بنایی را طراحی کرده یا از اثری عکاسی کرده‌اید که فکر می‌کنید ارزش معرفی را دارد، آن را برای من هم ارسال کنید تا در این مجموعه گنجانده شود. آدرس من: sharifpour [at] archiware.ir

۴- اگر به جمع مشترکین معمار افزار بپیوندید، می‌توانید آخرین مطالب سایت را در ایمیل‌تان دریافت کنید. همچنین می‌توانید فید معمار افزار را در فیدخوان‌تان دنبال کنید. هر دوی این گزینه‌ها رایگان هستند.